do przerwy:
(4 : 3)

2017-09-17
godz.: 18:30

Bramki: Sebastian Dominiak: 15,31, Paweł Niegowski: 6,29, Marcin Żebrowski: 8,18.

Bramki: Patryk Chałubek: 5, Michał Obstawski: 28,41,42, Krzysztof Protazy: 22, Jarosław Wojda: 18,40.

Relacja:

Pierwsza kolejka Warszawskiej Ligi Szóstek zostałą zaingurowana spotkaniem pomiędzy zwycięscą 1 Ligi Prawy Brzeg W-Wy drużyna Kopaczy, oraz zwycięscą 2 Ligi ekipą  Gromu. Spotkanie przypadło w niedzielny wieczór 17 września, podczas meczu padał lekki deszcz, który trochę utrudniał zadanie obu ekipom, któe potrzebowały chwili żeby oswoić się z murawą. Po chwili jednak rozpoczęło się strzelanie ze strony obu ekip, najpierw pierwszą bramkę w sezonie Liga Szóśtek Prawy Brzeg W-wy zdobył gracz Gromu Patryk Chałubek. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać i już w 3 następne minuty udało im się wyjść na prowadzenie po trafieniach Pawła Niegowskiego oraz Michała Żebrowskiego.Do przerwy udało się strzelić obu ekipom jeszcze po dwie bramki i wynik po pierwszej wyrównanej połowie wynosił 4:3 dla Kopaczy. Na drugą połowę widać było lepiej wyszli gracze gości, którzy za wszelką cenę chcieli dogonić wynik i udało im się to w 28 minucie po bramce Michała Obstawskiego. Paweł Niegowski jednak minute poźniej zdobył swoją drugą bramkę w spotkaniu i utrzymał dzieki temu przewagę swojej ekipy. Gdy Sebastian Dominiak w 31 minucie strzelił szóstego gola dla swojej ekipy wydawało się, że Kopacze utrzymają korzystny wynik na swoją korzyść, lecz poźniej Grom przejął kontrole nad spotkaniem i dzięki 3 bramkom zdobytym w przeciągu 3 minut i do końca spotkania po nerwowej końcówce udało się gościom utrzymać przewagę i odnieśli oni cenne zwycięstwo nad trudnym rywalem. Po bardzo emocjonującym spotkaniu zawodnikiem spotkania został wybrany Michał Obstawski, który swoimi ważnymi bramkami w drugiej połowie przyczynił się znacznie do wygranej swojej drużyny. W następnej kolejce Kopacze podejmą Bistro pod Orłami, natomiast Grom zagra z Pół Ludzie Pół Litra